LUK

Lukostreľba ako vyberáme luk

Lukostreľba je praktické lovecké a vojenské umenie a z neho je vzniknuté športové odvetvie. Tradícia luku je stará desiatky tisíc rokov. Streľba z luku je samostatné športové odvetvie respektíve sa jedná o špecifický Olympijský šport. Športová lukostreľba je najrozšírenejšia súťažná forma lukostreľby, ktorá spočíva v streľbe z luku na vopred danú vzdialenosť, alebo niekoľkých daných vzdialeností.

3D lukostreľba, niekedy tiež 3-D lukostreľba, je druhom športové lukostreľby, ktorej hlavným rozpoznávacím znakom je streľba na 3D figuríny zvierat v životnej veľkosti, odtiaľ teda názov 3D

Rozoznávame niekoľko druhy lukov:

Reflexní lukReflexní luk

nevyužívajú žiadnych špeciálnych technológií, ich konštrukcia je tradičná. Luk slúži k rekreačnej a športovej streľbe. Podľa veku, výšky a telesnej zdatnosti strelca si vyberáme luk. 10lb-20lb deti do 13 rokov, 20lb-26lb ženy a mládež, 26lb a viac pre mužov, alebo ženy fyzicky silnejší.

Prejsť do eshopu


Kladkový lukKladkový luk :

Luk s kladkovým systémom je určený na športové a lovecké streľbe. Kladky luku uľahčujú strelci zacielenie na cieľ, pretože v určitom bode prevezmú spätný ťah tetivy a strelec necíti odpor tetivy, po uvoľnení dosiahne šíp väčšej rýchlosti, ktorá záleží hlavne na type a tvare kladiek u luku. Kladkové luky sú vďaka technológii presnejšie. Najdôležitejším parametrom okrem sily luku je dĺžka náťahu luku, podľa ktorej volíme luk.

Prejsť do eshopu 

Dlhý anglický  lukDlhé anglické  luky:

Podľa údajov mal byť luk rovnako veľký ako lukostrelec, zrejme okolo 170 cm - 180 cm. Účinný dostrel luku je odhadovaný asi na 180 metrov.

Existuje veľa doplňkov pre luk ako sú zameriavače pre presnejšiu streľbu, ochranné pomôcky pre bezpečnosť strelca pred zranením, vypúšťačov tetivy pre kladkový luk pre presnejšiu streľbu, stabilizátory luku, ktorý minimalizuje vibrácie pri výstrele teda zabezpečí väčšiu presnosť lukostreľby.

Prejsť do eshopu

Detský lukDetské luky

luky určené pre našich najmenších a najmladších strelcov, väčšinou sú už dodávané v sade, ktorá obsahuje všetko potrebné pre lukostreľbu, čiže nie je nutné nič dokupovať a ihneď môžeme s lukom začať strieľať, detské luky sú určené pre vekovú kategóriu od 6 do 13 rokov podľa zdatnosti každého lukostrelca.

Prejsť do eshopu

Zameriavače pre luky

máme ako pre reflexné tak pre kladkové luky

Zaměřovač pro kladkový lukZameriavač pre kladkový luk

Zameriavač pre kladkový luk 3-5 pinový rôzne nastavenia podľa vašich potrieb

 Prejsť do eshopu

Zaměřovač pro reflexní lukZameriavač pre reflexní luk

Posuvný zameriavač pre reflexní luk nastaviteľný

 Prejsť do eshopu

  

Príslušenstvo pre luky

ako chránič predlaktia chránič prstov a chránič hrudi sú neoddeliteľnou súčasťou lukostreľby

Prejsť do eshopu

Chránič předloktíChránič predloktia

Chránič predloktia v lukostrelbe  chrání pred úderom tětivy do vašeho predloktia

 

  

Rukavička na ochranu prstůRukavička na ochranu prstov

Rukavička na ochranu prstov a príjemnejšiu streľbu z luku

 

Vypouštěč  tětivy pro lukVypúšťač  tětivy

Vypúšťač  tětivy sa používá u kladkových lukov. Slúži u luku ako spúšť u strelných zbraní

  

Stabilizátor pro lukStabilizátor pre luk

Stabilizátor je určený pre priestorové vyváženie smerového vedenia pri výstrele
pojmutia a spotrebovania zbytkovej energie v luku 

 

Základky šípu pro lukZákladky šípov pre luk

Základka šípov podopiera šíp v rovine vertikálnej pro reflexní luk 

Prejsť do eshopu

 

Základka pro kladkový lukZákladka pre kladkový luk

Základka pre kladkový luk vhodná pro lov 

 

Všetko potrebné vybavenie pre lukostreľbu nájdete u nás, ak u nás nenájdete Vami dopytovaný tovar napíšte nám pokúsime sa Vám vyhovieť. Ponúkame najväčší výber vybavenia pre lukostreľbu, sme schopní dodať takmer akýkoľvek luk na trhu, či už sa jedná o luk kladkový, luk reflexný, alebo luky detské pre našich najmenších strelcov.

Ponúkáme luky týchto značiek -  BOWTECH , HOYT , MATHEWS , ELITE , MISSION, QUEST by G5 , STRONGBOW , DIAMOND by BOWTECH,PSE, BEAR Archery,  BARNETT,  PRIME by G5.

Kompletnú ponuku nájdete v našom eshope

www.epuskohlad.sk

Tel : +420 775 295 002